Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

1. mgr Monika Magdziorz  - dyrektor, instruktor tańca współczesnego

Kwalifikacje : absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Logopeda, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel dyplomowany wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Instruktor Tańca Współczesnego, Instruktor Gimnastyki korekcyjnej, Instruktor tenisa ziemnego, Instruktor Snowboard'u, Instruktor narciarstwa alpejskiego, Instruktor stepu i aerobiku, uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów tańca, fitness. Założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego: Energy, Trans, Art i Mały Art, organizator projektów taneczno-teatralnych, konkursów i festiwali. "Na moich zajęciach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Wspólny taniec zapewnia integrację i współpracę dzieci w grupie, daje naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształci i rozwija sprawność i świadomość ruchową. Poprzez radosny ruch przy muzyce dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu."

2. mgr Elwira Zięba – zastępca dyrektora d/s pedagogicznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Zarządzanie Oświatą.

Dotychczasowa praca oraz przebyte praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że opieka nad dziećmi jest tym, co sprawia mi największą radość i w czym się odnajduję. Uważam, że dzieci to najlepsze, co może nas spotkać. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu. W pracy nauczyciela najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi, ich wrodzoną chęć do uczenia się, dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła, ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi. Wykonując ten zawód kieruję się słowami J. Korczaka: „ Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy. Dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić”.

3. Barbara Witańska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Nasza zawsze rozśpiewana, uśmiechnięta Pani Basia jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Na jej zajęciach dzieci nie mają prawa się nudzić. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w przedszkolach państwowych, niepublicznych oraz żłobkach. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym:) Studium Nauczycielskie o kierunku "Wychowanie Przedszkolne". Nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonaląc się na licznych kursach:

 • "Terapia zajęciowa przez rękodzieło artystyczne"
 • "Warsztaty metodyki muzykowania z dziećmi niepełnosprawnymi"
 • "Terapia dłoni wg Mary Potter w Szwajcarii"
 • "Terapia karmienia"
 • "Terapia ruchowa Newelly Kepharta"
 • "Usprawnienie dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wg zasad systemu Peto"
 • "Program Aktywności, świadomości ciała, dotyk i komunikacja M.C. Knillów"
 • "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
 • "Metodyka Weroniki Sherborne"
 • "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem"
 • "Autyzm-zaburzenia i terapia pedagogiczna"
 • "Metody komunikacji z uczniami głęboko upośledzonymi i autystycznymi"
 • "Motoryka u osób z autyzmem"
 • udział w zajęciach logopedycznych dotyczących komunikowania się znakami Blissa
 • udział w szkoleniach dotyczących poznawania metody I.Lorasa
 • udział w szkoleniach dotyczących zastosowania piktogramów prowadzonych przez osoby ze Szwecji.

 

4. Małgorzata Grubka - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

5. Marta Augustyn - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

 

6. Jolanta Dąbek  - opiekun w żłobku.

7. mgr Anna Dolina – opiekun w żłobku.

8. Magdalena Wagstyl – opiekun w żłobku.

 

9. Aleksandra Sporysz-Rutyna – opiekun w żłobku.

10. Renata Czypionka - pomoc nauczyciela.

 

11. Ewa Cichoń - pomoc nauczyciela.

12. mgr Grażyna Kowalczyk-Pałuska - instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie na wydziale Wychowanie Muzyczne, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna. Pracę z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym rozpoczęła 23 lata temu i nadal nieustannie jest nią zafascynowana. Ukończyła liczne kursy: Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Kierownik Wycieczek Szkolnych, Konstruowanie Programów Autorskich, Organizator Turystyki. Jest autorem programów autorskich takich jak: Śpiewnik z Elementami Gry na Gitarze, Akademia Zdrowie – Korekcja Wad Postawy. Od 23 lat nauczyciel muzyki i gimnastyki korekcyjnej w Sportowej Szkole odstawowej nr 19 w Tychach. Jej pasją jest gra na pianinie, gitarze, sport i rodzina. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i babcią Kacperka i Wiktorii .

  

13. mgr Katarzyna Zaniat - język angielski, zajęcia umuzykalniające z elem. języka włoskiego, indywidualna nauka gry na instrumencie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale instrumentalnym, studia podyplomowe odbywała w Accademia Internazionale di Musica w Mediolanie. Ukończyła również kursy języka włoskiego i kultury włoskiej na Uniwersita' per Stranieri w Sienie. Gry na fortepianie uczy od prawie 20 lat, a od ponad dziesięciu edukację muzyczną łączy z elementamijęzyków obcych (j. angielski, j. włoski). Przez kilka lat prowadziła zespół 'Kurtynki' w Pałacu Młodzieży w Katowicach.W roku 2005 założyła Szkołę muzyczno-językową Arte Affari w Katowicach.

Współpracowała również z Miejskimi Domami Kultury. W latach 2013 - 2015 była pedagogiem Szkoły Muzycznej Yamaha w Tychach. Śląska.

Prywatnie mama dwóch polsko-włoskich dziewczynek – Zoe (10l) i Toski (6l).

 

13. Victor Emeka Ariwa - native speaker języka angielskiegp

 

 

14. mgr Anna Dymek - język niemiecki

Absolwentka III Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim . Obecnie  studentka studiów podyplomowych na kierunku: Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna Nauczyciel dyplomowany z 14-letnim stażem.  Posiada doświadczenie w nauce języka niemieckiego  z uczniami w wieku od przedszkola do seniora. Prywatnie mama dwójki chłopców.

Pani Ania potrafi „zarazić” każdego swoją pasją do nauki języka niemieckiego.

 


 15. mgr Ewa Pikos-Sojka - zajęcia plastyczne "Lepiłapki".

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział grafiki oraz Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – wydział pedagogiczno-artystyczny (wychowanie plastyczne), studia podyplomowe kończyła w Katowicach - Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej (wychowanie przedszkolne) oraz w Warszawie – Wyższa Szkoła Teologiczno -Społeczna (katechetyka). Dalej się szkoli.

Od lat prowadzi zajęcia plastyczne: najpierw w przedszkolach państwowych dla dzieci, później również warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Doświadczenie w pracy z dziećmi małymi oraz dużymi zdobywała wychowując 2 synów (Jeremiego i Miłosza), jeżdżąc na obozy dla dzieci jako wychowawca, pracując w Młodzieżowym Domu Kultury Nr2 w Tychach (koło tkaniny artystycznej, wzornictwa oraz technik różnych), oraz prowadząc plastykę w szkole.

Lubi hodować motyle, ,czytać ciekawe książki i uczyć się nowych rzeczy. A najbardziej ze wszystkiego lubi widzieć radosny błysk w oku dziecka i słyszeć: „Proszę pani, ja już umiem…”

 


  16. mgr Monika Zarzycka - język francuski. 
Studia językowe licencjackie KJB w Sosnowcu przy Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uprawnienia pedagogiczne uzyskane na studiach podyplomowych, 2-letni pobyt w Paryżu i ukończone kursy językowe w Instytucie Paryskim Języka Cywilizacji Francuskiej. Pani Monika posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka francuskiego przedszkolach we wszystkich grupach wiekowych.

„Na moich zajęciach uczymy się języka francuskiego "śpiewająco". Nasze spotkania wypełnione są wesołymi piosenkami i rymowankami dopasowanymi tematycznie do zajęć, a gry i zabawy językowe je urozmaicają.”

 

17. Martyna Cuber - logopeda, pomoc nauczyciela.

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuję edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuję sie surdologopedią. Prowadzę indywidualne zajęcia logopedyczne, które są dostosowane do wieku i możliwości każdego dziecka. Staram się aby ćwiczenia przeprowadzane były w formie zabawy oraz by były interesujące dla każdego dziecka. 

 

18. mgr Anna P. – psycholog.

Psycholog dzieci i młodzieży, doradca zawodowy, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach /psychologia/, studiów wyższych Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie, studiów podyplomowych
z zakresu doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej
a także studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.
Od 13 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Autorka licznych warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru psychologii i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Prowadzi m.in. warsztaty dla rodziców „Szkoła dla Rodziców i wychowawców”. Psycholog, doradca zawodowy w poradni dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka grup wsparcia dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Mama dwójki dzieci.