Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

1. mgr Monika Magdziorz  - dyrektor, instruktor tańca współczesnego

Kwalifikacje : absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Logopeda, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel dyplomowany wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Instruktor Tańca Współczesnego, Instruktor Gimnastyki korekcyjnej, Instruktor tenisa ziemnego, Instruktor Snowboard'u, Instruktor narciarstwa alpejskiego, Instruktor stepu i aerobiku, uczestnik licznych międzynarodowych warsztatów tańca, fitness. Założyciel Zespołu Tańca Nowoczesnego: Energy, Trans, Art i Mały Art, organizator projektów taneczno-teatralnych, konkursów i festiwali. "Na moich zajęciach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Wspólny taniec zapewnia integrację i współpracę dzieci w grupie, daje naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształci i rozwija sprawność i świadomość ruchową. Poprzez radosny ruch przy muzyce dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu."

2. mgr Elwira Z. – zastępca dyrektora d/s pedagogicznych, nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach, specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach – Zarządzanie Oświatą.

Dotychczasowa praca oraz przebyte praktyki utwierdziły mnie w przekonaniu, że opieka nad dziećmi jest tym, co sprawia mi największą radość i w czym się odnajduję. Uważam, że dzieci to najlepsze, co może nas spotkać. Od nich powinniśmy uczyć się szczerości i optymizmu. W pracy nauczyciela najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z dziećmi, ich wrodzoną chęć do uczenia się, dlatego dokładam wszelkich starań by nauka ich nie męczyła, ale raczej zachwycała i czyniła szczęśliwymi. Wykonując ten zawód kieruję się słowami J. Korczaka: „ Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy. Dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić”.

3. Barbara W. – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Nasza zawsze rozśpiewana, uśmiechnięta Pani Basia jest skarbnicą wiedzy i pomysłów. Na jej zajęciach dzieci nie mają prawa się nudzić. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w przedszkolach państwowych, niepublicznych oraz żłobkach. Ukończyła z wynikiem bardzo dobrym:) Studium Nauczycielskie o kierunku "Wychowanie Przedszkolne". Nieustannie poszerza swoją wiedzę, doskonaląc się na licznych kursach:

 • "Terapia zajęciowa przez rękodzieło artystyczne"
 • "Warsztaty metodyki muzykowania z dziećmi niepełnosprawnymi"
 • "Terapia dłoni wg Mary Potter w Szwajcarii"
 • "Terapia karmienia"
 • "Terapia ruchowa Newelly Kepharta"
 • "Usprawnienie dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wg zasad systemu Peto"
 • "Program Aktywności, świadomości ciała, dotyk i komunikacja M.C. Knillów"
 • "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
 • "Metodyka Weroniki Sherborne"
 • "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z autyzmem"
 • "Autyzm-zaburzenia i terapia pedagogiczna"
 • "Metody komunikacji z uczniami głęboko upośledzonymi i autystycznymi"
 • "Motoryka u osób z autyzmem"
 • udział w zajęciach logopedycznych dotyczących komunikowania się znakami Blissa
 • udział w szkoleniach dotyczących poznawania metody I.Lorasa
 • udział w szkoleniach dotyczących zastosowania piktogramów prowadzonych przez osoby ze Szwecji.

 

 4. Małgorzata G. - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Wydziału Humanistyczno-Społecznego o kierunku: pedagogika, specjalność: Edukacja zintegrowana wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Nauczyciel jest przewodnikiem; swą postawą oraz wiedzą rozwija wyjątkowe i niepowtarzalne jednostki- w swojej pracy za cel stawiam poznanie indywidualnych cech i potrzeb każdego wychowanka. Wiedząc, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni nauczyciel, staram się BYĆ dla dzieci, oddając się im całą sobą poprzez kreatywne, życzliwe i cierpliwe podejście. Codziennie rzucam im wyzwanie poznania świata dając możliwość interpretacji rzeczywistości, poznaję marzenia, wspieram w pozytywnym rozwoju autonomii, pielęgnuję ciekawość i wzmacniam w poczuciu własnej wartości. Dzieci uczą się kochać, aktywnie spędzać każdą chwilę, wskazują na piękno niewinności i oddania, zaangażowanie i radość jest nieodłącznym elementem codzienności. Realizuję się poprzez pracę i czas spędzony z dziećmi. Staram się podążać za słowami Janusza Korczaka: „Aby zrozumieć dziecko i jego świat, trzeba na ten świat spojrzeć jego oczyma i z jego perspektywy”.
 
 

 5. mgr Marta A. - nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Tychach na kierunku - Zntegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna, a następnie Wyższej Szkoły Administracji w Bielski-Białej - studia magisterskie pedagogika opiekuńczo-wychowawcza . W relacji z dziećmi-małymi dorosłymi- kieruje się słowami Janusza Korczaka: "Człowiek nie tylko pamięta, ale i zapomina, nie tylko się myli, ale poprawia swoje różne błędy, nie tylko gubi, ale i znajduje… Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać; należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.”

 

 6. Jolanta D.  - opiekun w żłobku.

Swoje doświadczenie zdobyłam jako wolontariuszka oraz praktykantka. Ukończyłam Studium Biznesu i Administracji w Katowicach na kierunku Psychologia i Socjologia. Pracując z dziećmi najważniejsza jest dla mnie więź, jaka się tworzy między nami, zdobywanie nowych doświadczeń oraz czerpanie radości z najdrobniejszych rzeczy. W kontaktach z najmłodszymi, fascynuje mnie ich ciekawość, nieograniczona chęć poznawania świata oraz szczerość i bezinteresowność. Gdy widzę szczęście i uśmiech na buziach dzieci, czuję satysfakcję i poczucie, że nasza praca owocuje. Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych córek lubiącą aktywnie spędzać czas.”

 

 7. mgr Anna D. – opiekun w żłobku.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Katowicach, specjalność: pedagogika społeczno – opiekuńcza oraz Śląskiej Szkoły Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach – pedagogika społeczna.
W pracy zawodowej najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt z małymi dziećmi. Fascynuje mnie ich ciągła chęć poznawania świata, ich prostota, szczerość i otwartość. Stąd też, staram się organizować zajęcia tak, aby maluszki się nie nudziły, by aktywnie i w sposób kreatywny spędzały czas, a przy tym czuły się bezpiecznie. Oczywiście najlepszą nagrodą jest dla mnie po prostu ich codzienny, szczery uśmiech. Na co dzień jestem mamą wspaniałej córeczki Wikusi, która podobnie jak ja kocha zwierzęta, przyrodę i turystykę rowerową.”
 
 

 8. Magdalena W.– opiekun w żłobku.

 

Jestem w trakcie trwania studiów - Pedagogika przedszkolna. Swoje doświadczenie zdobywałam podczas praktyki, a także podczas pracy w przedszkolu, a obecnie w żłobku. Bardzo lubię pracę z dziećmi. Opieka nad dziećmi jest dla mnie wielką pasją i sprawia mi ogromną radość. Staram się każdego dnia dawać im dużo ciepła i uśmiechu, aby czas spędzony bez Mamy i Taty był równie fajny. Prywatnie jestem mamą ukochanego synka Danielka” 

 

9. Aleksandra S. – opiekun w żłobku.

 

"W żłobku pracuję jako opiekun z wieloletnim stażem. Bardzo lubię dzieci i kontakt z nimi zawsze sprawiał mi wiele radości,dlatego tez cieszę się że mogę połączyć zawód z pasją. Staram się aby dzieci chętnie przychodziły do żłobka. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze bo tak najłatwiej osiągnąć sukces. Uwielbiam tworzyć z maluszkami przeróżne prace plastyczne,tańczyć i śpiewać ich ulubione piosenki. W mojej pracy kieruję się przekonaniem,ze każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Pamiętając przy tym ze dzieciństwo to beztroski czas - czas najpiękniejszych wspomnień. Wkładam wiele serca aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech gdyż jak powszechnie wiadomo "kiedy śmieje się dziecko,śmieje się cały świat." W każdej chwili staram się udzielić podopiecznym wsparcia, ukołysać, przytulić, pomagać w sytuacjach kłopotliwych. Na co dzień jestem osobą otwartą,cierpliwa,odpowiedzialną,dokładną,pełną pozytywnej energii którą chciałbym przekazać dzieciom. Prywatnie jestem mamą dwóch córek. Moje zainteresowania to: muzyka,wycieczki rowerowe,podróże,wspinaczki górskie."

 

 10. mgr Renata Cz.- pomoc nauczyciela.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach, specjalność: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.
"Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracowałam w Zespole Szkół nr 7 w Tychach na stanowisku nauczyciel zawodu i wychowawca w szkole odzieżowej. Prowadziłam zajęcia w Miejskich Ośrodkach Kultury. Jestem osobą otwartą i odpowiedzialną, łatwo nawiązuje kontakt z dziećmi, zyskując ich sympatie i zaufanie. Prywatnie jestem mamą trzech synów i babcią Frania."

 

 

 11. Ewa C. - pomoc nauczyciela.

Studentka Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalność: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne z pedagogiką specjalną.
,, W przyszłości chciałabym kontynuować studia związane z wychowaniem przedszkolnym. Od dłuższego czasu wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi. Uwielbiam wszystkie dzieci. Bardzo lubię spędzać z nimi czas. Cieszę się, że mogę się podzielić z nimi moją wiedzą, choć często to ja uczę się od nich”. 

 

 12. mgr Grażyna K. - instruktor gimnastyki korekcyjnej.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach filia w Cieszynie na wydziale Wychowanie Muzyczne, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna. Pracę z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym rozpoczęła 23 lata temu i nadal nieustannie jest nią zafascynowana. Ukończyła liczne kursy: Pierwsza Pomoc Przedmedyczna, Kierownik Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Kierownik Wycieczek Szkolnych, Konstruowanie Programów Autorskich, Organizator Turystyki. Jest autorem programów autorskich takich jak: Śpiewnik z Elementami Gry na Gitarze, Akademia Zdrowie – Korekcja Wad Postawy. Od 23 lat nauczyciel muzyki i gimnastyki korekcyjnej w Sportowej Szkole odstawowej nr 19 w Tychach. Jej pasją jest gra na pianinie, gitarze, sport i rodzina. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i babcią Kacperka i Wiktorii .

  

13. mgr Katarzyna Z. - język angielski, zajęcia umuzykalniające z elem. języka włoskiego, indywidualna nauka gry na instrumencie.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale instrumentalnym, studia podyplomowe odbywała w Accademia Internazionale di Musica w Mediolanie. Ukończyła również kursy języka włoskiego i kultury włoskiej na Uniwersita' per Stranieri w Sienie. Gry na fortepianie uczy od prawie 20 lat, a od ponad dziesięciu edukację muzyczną łączy z elementamijęzyków obcych (j. angielski, j. włoski). Przez kilka lat prowadziła zespół 'Kurtynki' w Pałacu Młodzieży w Katowicach.W roku 2005 założyła Szkołę muzyczno-językową Arte Affari w Katowicach.

Współpracowała również z Miejskimi Domami Kultury. W latach 2013 - 2015 była pedagogiem Szkoły Muzycznej Yamaha w Tychach. Śląska.

Prywatnie mama dwóch polsko-włoskich dziewczynek – Zoe  i Toski. 

 

 

 13. Victor E.A. - native speaker języka angielskiego

Pochodzę z Nigerii, gdzie językiem angielskim posługiwałem się od urodzenia. Jestem przyjazny, otwarty, dążący do osiągania celów, z prawdziwą pasją do nauczania dzieci! Lubię podróże, poznawanie nowych ludzi, muzykę i sport. Mając mamę nauczycielkę już w dzieciństwie zaraziłem się nauczaniem. Doskonaliłem się w sztuce nauczania stosując różnorodne techniki i metody pracując jako nauczyciel w różnych częściach świata od 2005 roku. Mam również doświadczenie w trenowaniu komunikacji niewerbalnej podczas wystąpień publicznych. Nauczając skupiam się na uczniu, interakcji i łamaniu barier językowych. Uważam, że każdy ma szansę na skuteczną komunikację w języku angielskim”.

 

 

 14. mgr Anna D. - język niemiecki

Absolwentka III Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Sosnowcu oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim . Obecnie  studentka studiów podyplomowych na kierunku: Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna Nauczyciel dyplomowany z 14-letnim stażem.  Posiada doświadczenie w nauce języka niemieckiego  z uczniami w wieku od przedszkola do seniora. Prywatnie mama dwójki chłopców.

Pani Ania potrafi „zarazić” każdego swoją pasją do nauki języka niemieckiego.

 


 15. mgr Ewa P.S. - zajęcia plastyczne "Lepiłapki".

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - wydział grafiki oraz Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – wydział pedagogiczno-artystyczny (wychowanie plastyczne), studia podyplomowe kończyła w Katowicach - Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej (wychowanie przedszkolne) oraz w Warszawie – Wyższa Szkoła Teologiczno -Społeczna (katechetyka). Dalej się szkoli.

Od lat prowadzi zajęcia plastyczne: najpierw w przedszkolach państwowych dla dzieci, później również warsztaty plastyczne dla nauczycieli. Doświadczenie w pracy z dziećmi małymi oraz dużymi zdobywała wychowując 2 synów (Jeremiego i Miłosza), jeżdżąc na obozy dla dzieci jako wychowawca, pracując w Młodzieżowym Domu Kultury Nr2 w Tychach (koło tkaniny artystycznej, wzornictwa oraz technik różnych), oraz prowadząc plastykę w szkole.

Lubi hodować motyle, ,czytać ciekawe książki i uczyć się nowych rzeczy. A najbardziej ze wszystkiego lubi widzieć radosny błysk w oku dziecka i słyszeć: „Proszę pani, ja już umiem…”

 


  16. mgr Monika Z. - język francuski. 
Studia językowe licencjackie KJB w Sosnowcu przy Uniwersytecie Śląskim, studia magisterskie europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uprawnienia pedagogiczne uzyskane na studiach podyplomowych, 2-letni pobyt w Paryżu i ukończone kursy językowe w Instytucie Paryskim Języka Cywilizacji Francuskiej. Pani Monika posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z języka francuskiego przedszkolach we wszystkich grupach wiekowych.

„Na moich zajęciach uczymy się języka francuskiego "śpiewająco". Nasze spotkania wypełnione są wesołymi piosenkami i rymowankami dopasowanymi tematycznie do zajęć, a gry i zabawy językowe je urozmaicają.”

 

17. Martyna C. - logopeda, pomoc nauczyciela.

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika o specjalności logopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Obecnie studiuję edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuję sie surdologopedią. Prowadzę indywidualne zajęcia logopedyczne, które są dostosowane do wieku i możliwości każdego dziecka. Staram się aby ćwiczenia przeprowadzane były w formie zabawy oraz by były interesujące dla każdego dziecka. 

 

18. mgr Anna P. – psycholog.

Psycholog dzieci i młodzieży, doradca zawodowy, nauczyciel dyplomowany. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach /psychologia/, studiów wyższych Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Chorzowie, studiów podyplomowych
z zakresu doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej
a także studium Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.
Od 13 lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami. Autorka licznych warsztatów i wykładów dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru psychologii i doradztwa edukacyjno-zawodowego. Prowadzi m.in. warsztaty dla rodziców „Szkoła dla Rodziców i wychowawców”. Psycholog, doradca zawodowy w poradni dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka grup wsparcia dla nauczycieli, psychologów i pedagogów szkolnych. Mama dwójki dzieci.