Odwiedź nas na Facebooku

____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w czerwcu:

7.06.24 - " Dzień przyjaciela " - Jest dorocznym, nieoficjalnym świętem na cześć przyjaciół i przyjaźni między ludźmi. Przyjaźń jest przecież szalenie wartościowa, a życie bez przyjaciół traci wiele uroków. Praca grupowa.
14.06.24 - " Dzień wiatru " - W tym dniu wiatr ma swoje święto. Jako żywioł potrafi być zarówno sprzymierzeńcem, jak i wrogiem. Celem tego święta jest rozbudzanie zainteresowania światem przyrody, wielozmysłowe poznawanie jej zjawisk oraz rozwijanie pomysłowości oraz inwencji twórczej dzieci. Praca plastyczna.
21.06.24 - " Dzień muzyki " - Wyjątkowe święto, które stanowi idealną okazję do wprowadzenia dzieci w fascynujący świat dźwięków, rytmów i melodii. Ozdabiamy nutkę.
24.06.24 - " Dzień ojca " - To ważne wydarzenie w życiu żłobka. Tata to niezwykle ważna osoba w życiu każdego dziecka i o tym nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Własnoręczne upominki.
26.06.24 - " Światowy dzień smerfa " - Chyba wszyscy znają bajkę o maleńkich niebieskich istotach żyjących w zaczarowanym lesie, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Peyo. Praca plastyczna.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w maju:

6.05.24 - " Międzynarodowy dzień Strażaka " - w maju jest święto wyjątkowe bo bliskie pasjom małych chłopców. Jest to dzień, który ma uhonorować pracę strażaków i przypomnieć nam wszystkim jaka jest ona niebezpieczna, a jednocześnie bardzo potrzebna. Robimy pracę plastyczną.
15.05.24 - " Dzień Niezapominajki " - Dzień ten ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska. To święto niesie też przesłanie " Nie zapomnij o przyrodzie, szanuj ją i dbaj o nią ". Wyklejamy kwiatka. 
24.05.24 - " Dzień Ślimaka " - " Ślimak, ślimak, pokaż rogi, dam Ci sera na pierogi, jak nie sera to kapusty, od kapusty będziesz tłusty ". Praca grupowa.
27.05.24 - " Dzień Mamy " - Święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich mam. Każda mama w takim dniu powinna poczuć się naprawdę wyjątkowo. Własnoręczne upominki.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w kwietniu:

3.04.24 - " Dzień Tęczy " - Pięknego barwnego spektaklu na niebie. Tęcza jest fantastycznym zjawiskiem optycznym, które powstaje najczęściej po deszczu w obecności słońca. Ten widok cieszy oko nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych. Praca plastyczna.
9.04,24 - " Międzynarodowy Dzień Jednorożca " - Stanowi doskonałą okazję, aby wyrazić swoją miłość do tego wyjątkowego stworzenia. Robimy swojego własnego jednorożca.
15.04.24 - " Dzień Delfina " - Delfin, hop, skacze pod wodę! To zwierzę sympatyczne, robi pokazy akrobatyczne. Z tej okazji, będziemy kreatywnie działać i tworzyć prace plastyczne w morskiej tematyce. 
24.04.24 - " Europejski Dzień Śniadania " - Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii. W to wyjątkowe święto zrobimy coś naprawdę pysznego! Praca grupowa.
29.04.24 - " Międzynarodowy Dzień Tańca " - Taniec dla naszych maluszków to wspaniała rozrywka, która wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji, radość i uśmiech na twarzy. Zabawy ruchowe.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Co nas czeka w marcu:
01.03.24 - " Dzień Piegów " - Praca grupowa. " Piegi są małe, Piegi są duże, Piegi odnajdziesz w każdej naturze. Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają, Najładniej jednak na buziach wyglądają. "
05.03.24 - " Dzień Dentysty " - Nasze żabki będą miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. W tym dniu zrobimy również pracę plastyczną.
14.03.24 - " Dzień Motyla " - Został ustanowiony na cześć tych pięknych i pożytecznych owadów. Mimo, że nie żyją długo, są one drugim najliczniejszym, zaraz po pszczołach, zapylaczem kwiatów i roślin. Będziemy ozdabiać motylka. 
20.03.24 - " Światowy Dzień Żabki " - Żaba, jako nieliczna spośród wielu zwierząt doczekała się swojego święta. To zwierzęta, które występują w wielu różnych gatunkach na całym świecie. Mimo, że nie wzbudzają powszechnej sympatii, są niezwykle pożyteczne. Żabka z papieru. 

29.03.24 -  " Święta Wielkanocne" - W oczekiwaniu na nadchodzące Święta Wielkanocne dzieci z naszej grupy będą miały zajęcia plastyczne, na których będą robiły ozdoby świąteczne.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w lutym:

02.02.24 - Dzień naleśnika - Jeden z ulubionych deserów dzieci i dorosłych. Ich uniwersalność idzie dalej, gdyż da się je przyrządzić na słodko jak i na słono. Dzieci z grupy żabki nie mogą pominąć tak pysznego święta. Każdy przygotuje swój naleśnik. 

05.02.24 - Dzień nutelli - Święto to zostało ustanowione dość niedawno, bo w 2007r. , ale jest obchodzone z ogromną przyjemnością, bo któż z nas nie lubi kremu czekoladowego? Tego dnia dzieci dowiedzą się z czego składa się czekolada oraz jak się ją produkuje. Praca plastyczna.
08.02.24 - Tłusty czwartek - Był sobie pączek co nie miał rączek, i okrąglutki był jak miesiączek. Miał lukrowaną złocistą skórkę, a w środku dziurkę na konfiturkę. Wszyscy go lubią - starsi i dzieci, na jego widok aż ślinka leci. Lecz co naprawdę pączki są warte, to przede wszystkim wie tłusty czwartek.
12.02.24 - Międzynarodowy dzień parasola - doskonała okazja do zapoznania się z historią powstania tego przedmiotu. Podczas tego dnia nasze skarby będą miały możliwość nauki właściwego posługiwania się parasolem, a także zrobienie pracy plastycznej z jego wykorzystaniem. 
14.02.24 - Walentynki - Choć nie każdy obchodzi to święto - święto zakochanych - warto świętować go z dziećmi, by pokazać im, że okazywanie sobie uczuć jest ważne i dobre. Oczywiście nie tylko w jeden dzień, ale przez cały rok! Walentynkowa fotobudka. 
19.02.24 - Światowy dzień kota - Święto, które ma na celu uczczenie tych zwierząt i zwrócenie uwagi na ich potrzeby i ochronę. Praca grupowa.
26.02.24 - Dzień dinozaura - Jest nieoficjalnym świętem na cześć dinozaurów. To wspaniała okazja, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych gadów. Praca plastyczna.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

 

Z okazji magicznego Bożego Narodzenia,
życzymy Państwu miłości i spełnienia.
Zadumy nad płomieniem świecy,
życia bez niepotrzebnej hecy.
Filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
i mnóstwa fajnej, radosnej zabawy.
Pięknej muzyki, słuchanej wieczorami,
i czasu spędzanego z bliskimi, jak i z nami!
Wesołych Świąt!

życzy

Dyrekcja wraz z Kadrą Żłobka

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Już Mikołaj grzeje sanie,

Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń, skrytych w głębi...

Święty Dziadek może spełnić.

Pięknych i radosnych chwil oraz mnóstwa prezentów

życzy Kadra Żłobka

_____________________________________________________________

Co nas czeka w grudniu:

4.12.23 - " Dzień górnika " - Będziemy zapoznawać dzieci z ciężką pracą górnika oraz jego wyglądem .

6.12.23 - " Mikołajki " w żłobku - to święto, na które czekają wszystkie dzieci. Odwiedzi nas św. Mikołaj i wręczy prezenty . 
12.12.23 - " Dzień guzika " - Nie jest to przypadkowa data, bo przypada na dwunasty dzień dwunastego miesiąca roku, a guziki liczy się tuzinami lub grosami, na które składa się 12 sztuk. 
14.12.23 - " Dzień małpki " - " Małpy skaczą niedościgle, Małpy robią małpie figle, Niech pan spojrzy na pawiana, Co za małpa, proszę pana! " - Jan Brzechwa - Praca plastyczna.
21.12.23 - " Dzień Zimy " - " Hu, Hu, ha zima wcale nie jest zła! " - Praca plastyczna.
22.12.23 - " Zdobienie pierniczków" - w tym dniu będziemy dekorować pierniczki oraz opowiadać o Świętach Bożego Narodzenia.
29.12.23 - " Sylwester " - Robimy maski karnawałowe.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w listopadzie:

6.11.23 - " Dzień postaci z bajek " - to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. 

10.11.23 - " Dzień jeża " - to jedno z najpopularniejszych zwierząt żyjących w Polsce. Choć wygląda bardzo przyjaźnie to nadal jest dzikim zwierzęciem i to na dodatek zaopatrzonym w kolce. Robimy pracę plastyczną.
22.11.23 - " Dzień kredki " - święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Praca grupowa. 
27.11.23 - " Dzień pluszowego Misia " - Jak to możliwe, że nikt na świecie nie wpadł na to, by ustanowić dzień zabawek ? Zabawki, nieodzowny element dzieciństwa na całym świecie. Dzieci przynoszą do żłobka swoje pluszowe misie. 
30.11.23 - " Andrzejki " w żłobku - Robimy wróżby andrzejkowe.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka w październiku:
4.10.2023 - " Światowy dzień Zwierząt " - " Oczy zwierzęcia mają moc mówienia wspaniałym językiem " . Martin Buber . Czytamy i słuchamy bajeczek o zwierzątkach .
11.10.2023 - " Dzień Naszych dziewczynek " - Piosenki i własnoręczne upominki . 
16.10.2023 - " Światowy dzień mycia rąk " - Moc jest w Twoich rękach . Pokazujemy dzieciom w formie zabawy jak skutecznie myć rączki oraz robimy pracę plastyczną. 
25.10.2023 - " Dzień kundelka " - zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność. Praca plastyczna. 

31.10.2023 - " Święto Dyni " - odbędzie się bal przebierańców.  

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Co nas czeka we wrześniu w żłobku:

1.09.2023 - " Rozpoczęcie roku żłobkowego " - Praca grupowa pt. " Dzień dobry, pięknie się witamy. Dzień dobry, dobry humor mamy " .
15.09.2023 - " Międzynarodowy dzień kropki " - Jest to święto kreatywności, odwagi, współpracy i talentów. Praca plastyczna.
22.09.2023 - " Pierwszy dzień jesieni " - Jest to oficjalne zakończenie lata. " Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem " . Albert Camus 
25.09.2023 - " Międzynarodowy dzień królika " - Rozmawiamy o królikach i czytamy książeczki. 
29.09.2023 - " Dzień naszych chłopaków " - Piosenki i własnoręczne upominki.